Kantonalno takmičenje “Liga pregovaranja”

U srijedu, 10.05.2023.godine održano je Kantonalno takmičenje „Liga pregovaranja“ u JU Trećoj gimnaziji Sarajevo. Takmičenju su pristupili učenici iz JU Prve gimnazije, JU Prve bošnjačke gimnazije, Katoličkog školskog centra, Richmond Park International School i JU Treće gimnazije. Rezultati takmičenja se očekuju slijedeće sedmice.  Učenici su pokazali vještinu pregovaranja u bankarskom stilu. Takmičenje simulira poslovne situacije u kojima su se učesnici stavljali u različite pozicije i uloge u poslovima vezanim za bankarstvo.  Ispred JU Treće gimnazije slijedeći učenici su pristupili takmičenju: Naida Džananović, Riad Štaljo, Tarik Čustović i Faris Čaklovica. Mentorica učenicima je profesorica Đuldina Kurtović. Veliku podršku dali su i učenica Arna Mekić i prof. Enisa Klačar. Glavni koordinator takmičenja je Kerim Hadžić, kojem se također zahvaljujemo.  Zahvaljujemo se Upravi škole na podršci u organizaciji takmičenja, Ministarstvu  za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo i Institutu za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja što su omogućili učenicima da svoje sposobnosti usavršavaju kroz zdrav takmičarski ambijent i da pokažu svoje talente u pregovaračkom svijetu.