Kantonalno takmičenje iz odbojke

U ponedjeljak, 27.3.2023. godine, započelo je Kantonalno takmičenje iz odbojke za osnovne i srednje škole. Takmičenje je održano u sportskoj dvorani “Goran Čengić”, a trajalo je do 11.04.2023., te je odigrano 58 utakmica. Finale se odigralo u utorak, 11.04. 2023. godine.

U konkurenciji osnovnih škola, u kategoriji djevojčica, 1. mjesto odnijela je ekipa OŠ “Osman Nuri Hadžić” , 2. mjesto Katolički školski centar Sv. Josip Sarajevo, a 3. mjesto OŠ “Hamdija Kreševljaković”.

U kategoriji dječaka, 1. mjesto osvojila je ekipa Druge osnovne škole, 2. mjesto Katolički školski centar Sv. Josip, a 3. mjesto OŠ “Sokolje”.

U konkurenciji srednjih škola, kategorija djevojke, 1. mjesto osvojila je “Peta gimnazija”, 2. mjesto “Prva gimnazija”, a 3. mjesto “Srednja ekonomska škola”.

U kategoriji mladići, 1. mjesto osvojila je “Prva gimnazija”, 2. mjesto “Četvrta gimnazija”, a 3. mjesto “Srednja ekonomska škola”.

Nažalost, iako su ekipe Treće gimnazije pobijedile prve utakmice, nisu se plasirale dalje. Pokazali su odličnu igru i izdržljivost, te se nadamo da će u daljnjim takmičenjima imati više sreće. Utakmice protiv ekipa Treće gimnazije uvijek su se igrale u poen, što pokazuje sposobnosti i energiju naših igrača i igračica. Obje ekipe, i ženska i muška, prema suparnicima odnosili su se prijateljski i sa poštovanjem. U igru se ulazilo samopouzdano, i to se kroz utakmicu pokazalo. Svi željno iščekujemo ponovne igre i utakmice naših ekipa sa još više uspjeha!

Uz naporan rad i trud profesorice Suade Krezić kao koordinatorice takmičenja, Zinaide Fejzić, koja je pripremila naše ekipe, i naravno uz podršku Uprave škole i cijelog kolektiva, takmičenje je prošlo u najboljem redu, zajedno sa redarima i zapisničarima, te sudijama.

Dodatni doprinos takmičenju imala je plesna sekcija Pete gimnazije sa svojom tačkom, a “šlag na tortu” stavila je tačka plesne sekcije Treće gimnazije.

Pehare i medalje pobjedničkim ekipama uručila je direktorica Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja KS Senada Salihović.

Svi takmičari pokazali su se u odličnom svjetlu, predstavili su svoje sposobnosti te se dobro proveli, stvarajući dinamično okruženje i interesantne utakmice kako za gledatelje, tako i za zapisničare, redare i rivale. Očekujemo još interesantnih takmičenja u budućnosti i ovim putem želimo da se zahvalimo Upravi škole i svim uposlenicima sportske dvorane “Goran Čengić”, čija je pomoć znatno olakšala takmičenje.

Jasmina Sarvan III3