Kantonalno takmičenje “Debatne parlaonice”

U utorak, 25. 04. 2023. godine, naši učenici Delila Subašić, Faris Čaklovica, Riad Štaljo, Arna Mekić i Irfan Živojević, učestvovali su na Kantonalnom takmičenju „Debatne parlaonice“ koje je organizovano u Richmond Park International School u Sarajevu.

Takmičenju je pristupilo oko četrdeset učenika srednjih škola Kantona Sarajevo. Učenici Delila Subašić i Faris Čaklovica prošli su u polufinale. Iako nisu ostvarili dalji plasman, naši učenici su pokazali izuzetne retoričke sposobnosti i samouvjerenost.

Zadovoljstvo je bilo pratiti njihovo izlaganje. Imali su veliku podršku svojih drugova i drugarica iz škole. Ovo je bila izuzetna prilika da pokažu svoje talente i sposobnosti, i dokaz da se sličnim aktivnostima mogu baviti i u budućnosti.

Mentorica učenicima je bila profesorica Đuldina Kurtović.