Kantonalno takmičenje iz fizike

Dana 4.3.2017. godine u sarajevskoj Drugoj gimnaziji, održano je Kantonalno takmičenje iz fizike, na kojem je učešće uzela i ekipa iz Treće gimnazije u pratnji profesora fizike Alise Ramić, Erne Mujić i Mevludina Maličevića.
Naša škola je imala 13 predstavnika u kategorijama od prvog do četvrtog razreda, a njih 5 sa najboljim rezultatima (Berina Zejnilović I-3, Davor Bokan III-5, Nadža Memić IV-4, Harun Hajdarević IV-4 i Edvin Đapo IV-4), plasirali su se na federalni nivo takmičenja.
Gotovo svi naši učenici su ostvarili odlične rezultate i predstavili Treću gimnaziju na najbolji način, a posebno se istakao naš Edvin Đapo koji je osvojio prvo mjesto u kategoriji četvrtih razreda.
Svim učesnicima, kao i njihovim profesorima fizike se zahvaljujemo na radu i trudu koji su uložili u pripreme za takmičenje, kao i na dostojnom  predstavljanju naše škole.