Kada Miss Irby dođe u Treću

Dana 22. 3. 2017. godine učenici naše škole imali su čast prisustvovati posebnom edukativnom času koji je u našoj školi održala Organizacija „Svaki Student“ na čelu sa nama dobro poznatim saradnikom i prijateljem Joshom Irbyem.

Kratki motivacioni govor, popraćen vlastitim iskustvima održala je bivša učenica naše škole Azra Bašić, istaknuvši brojne projekte na kojima naši učenici mogu učestvovati pod okriljem „ Svakog Studenta“, poput Lidership programa ili SpeakOut-a.

U nastavku programa, imali smo se priliku još jednom uvjeriti u postignuća mlade talentovane umjetnice, a sada i režiserke Nejle Bihorac iz IV-1 razreda. Kako bismo se upoznali sa životom Adeline Pauline Irby, uživali smo u njenom kratkometražnom filmu koji prikazuje doprinos ove hrabre žene koja nije pravila razlike, nije se bojala predrasuda i nije okretala glavu od ljudi u teškoj situaciji. Nejlino mišljenje, kao i kratki osvrt na snimanje i zanimljivosti iz života Miss Irby mogli smo čuti u kratkom intervjuu koji su vodili naši, također bivši učenici, Adna Međedović i Haris Arslanagić.

Na kraju, svi učenici Treće gimnazije su pozvani da se priključe Projektu ” Miss Irby ” kako bi doprinjeli očuvanju i unapređenju izgleda vlastite okoline, ali i prisustvovali brojnim radionicama i zanimljivim sadržajima, te tako i unaprijedili obrazovanje i pomoći drugima u nevolji, kao što je to nekada davno započela posebna Adeline Pauline Irby.

IMG_20170323_162749_453 AirBrush_20170323190845 IMG_20170323_163018_208