“Jedan dan, druga škola”: Projekt mreVUK-a

U saradnji sa pedagozima srednjih škola Kantona Sarajevo,mreVUK je 7.2.2014. godine realizirao jedinstveni projekat pod nazivom „Jedan dan, druga škola“. Prema riječima koordinatorice Vijeća učenika Treće gimnazije, prof. Marice Jelin, projekt je imao za svrhu širenje poznanstava među sarajevskim srednjoškolcima, razbijanje predrasuda, upoznavanje sa načinom rada i planom i programom drugih škola, te sticanjem novih znanja i vještina.

Priliku da upoznaju i jedan dan provedu u Trećoj gimnaziji ,dobili su učenici Srednje zubotehničke škole u Sarajevu i Srednje škole zastručno obrazovanje i radno osposobljavanje. Njih dvadesetero, upoznalo se sa radom Treće gimnazije, i po svemu sudeći, steklo lijepe utiske o cijelom kolektivu Treće gimnazije. Dobar domaćin bila je i Srednja zubotehnička škola, koja je u svoje prostorije ugostila učenike Treće gimnazije, i to: Josipović Ivonu, Sitnić Saru, Šačić Džanu, Tucaković Kemala, Suljić Almu, Kurtović Semira, Zuku Adisa, Hadžirović Kenana, Salkunić Ahmeda, Grebu Mirzu, Pirović Anesu, Halilović Mervanu, Turulju Neiru, Džaferspahić Alena, Čustović Enu, Pirović Azru i Adilović Eminu.