JAVNA TRIBINA “VIŠE INFORMACIJA – SIGURNA SREDINA”

Dana, 16. marta 2017. godine na poziv Fondacije lokalne demokratije učenici  Treće gimnazije, zajedno sa socijalnom radnicom Amelom Muftić – Arapović su prisustvovali Javnoj tribini pod nazivom ”VIŠE INFORMACIJA – SIGURNA SREDINA”, koja se održala u sali Gradske uprave.

javnatribina4

Nakon uvodnih riječi organizatora – Fondacije lokalne demokratije, prisutni su imali priliku pogledati prezentaciju i dobiti više informacija o temama:  ”Uloga porodice u prevenciji i zaštiti djece od maloljetničke delinkvencije – faktori rizika u društvu”, ”Nasilje u porodici i maloljetnička delinkvencija, statistika, prevencija i suzbijanje – iskustva iz prakse”, zatim, ”Analiza stanja u ustanovama u kojima su smješteni maloljetnici u sukobu sa zakonom u BiH – rezultati istraživanja”, ”Zakon o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku”, te diskusija u kojoj su se aktivno uključili predstavnici naše škole, preporuke, zaključci.

javna tribina3Cilj Javne tribine pored preventivnog djelovanja u borbi protiv maloljetničke delinkvencije i suzbijanja negativnih ponašanja i posljedica, približiti i dati više informacija o postojećem zakonskom okviru, a koji se odnosi na Zakon o zaštiti i postupanju sa djecom i maloljetnicima u krivičnom postupku FBiH, te da se doprinese i boljoj međusektoralnoj saradnji.

Amela Muftić – Arapović, socijalna radnica