Slavimo različitosti!

U našoj školi znanje stječu mnogi učenici koji slobodno vrijeme posvećuju i neobičnim aktivnostima, među kojima je i učenica jezičkog izbornog područja III1 Ema Hasković. Ona je ove godine uspješno položila test poznavanja japanskog jezika (Japanese Language Proficiency Test) na nivou N4, a prije dvije godine i N5 nivo. Japanese Language Proficiency Test (JLPT) je standardiziran kriterij – referentni test za procjenu sposobnosti u japanskom jeziku, čitanju i slušanju kod neizvornih govornika. Testiranje se održava dva puta godišnje u Japanu i odabranim zemljama. Sastoji se od pet nivoa, a N1 je najviši nivo certifikacije. Dodjela certifikata se održala u Ambasadi Japana u Sarajevu poštujući sve propisane epidemiološke mjere. Uz to, učenica je također ostvarila zapažene rezultate iz njemačkog jezika.

Čestitamo našoj Emi na svim postignućima i želimo joj mnogo uspjeha i u učenju japanskog jezika i upoznavanju kulture zemlje izlazećeg sunca!