Izložba “Pod nebom vedre vjere – Islam i Evropa u iskustvu Bosne”

“Pod nebom vedre vjere – Islam i Evropa u iskustvu Bosne” naziv je multimedijalne izložbe o umjetnosti, kulturi i bosanskohercegovačkoj tradiciji, upriličenoj u galeriji Collegium Artisticum.

Dana 24.10.2023. godine izložbu su imali priliku posjetiti i naši učenici trećih razreda. Izložbu sačinjava oko 700 eksponata podijeljenih u 23 sekcije. Izložba je također dio godišnjeg programa rada srednjih škola i ima za cilj promociju paradigme Bosne i Hercegovine kao zemlje s izuzetno bogatim i neprocjenjivim istočnim i zapadnim kulturno-civilizacijskim naslijeđem. Sam sadržaj izložbe ima multidisciplinarni i edukativni karakter prožet kroz teme koje se prelamaju kroz mnoge školske predmete i koje predstavljaju raskoš naše kulture i civilizacijskog naslijeđa.

Učenici su išli u pratnji profesora: Senade Turajlić, Alme Kalić, Azre Kazija, Mirhe Fejzić, Edine Hodžić, Mirzete Sofić-Maličević, Sanje Vasilić, Esade Grabus i Mevludina Maličevića.