Izložba minerala i fosila

Povodom dana škole, 21.3.2013.godine, u koordinaciji prof. Abida Zukića, organizovana je Izložba minerala i fosila u holu škole. Počasna gošća bila je gđa. Galiba Sijamić, nekadašnja učenica III gimnazije, tačnije I generacije naše škole.

Gospođa Galila Sijarić je završila Prirodno-matematički studij u Sarajevu. Bivša je učenica Treće gimnazije, te je tim povodom je zbog godišnjice škole svojom posjetom uveličala ovaj dan, te zajedno sa prof. Zukićem organizovala izložbu minerala i fosila. Prisjetila se i kako je to bilo u Trećoj gimnaziji, te to podijelila sa prisutnim sadašnjim gimnazijalcima.

Posjetioci su tokom izložbe mogli uživati u raznovrsnim primjercima minerala i fosila, kao i nakitu izrađenog od istih.