Izlet I-1, I-2, I-4 , I-6 i II-5 razreda

U subotu, 24.3.2018., pošli smo u ranim jutarnjim satima iz snježnog Sarajeva ka sunčanoj Hercegovini. Prvu pauzu smo napravili u sunčanoj ali još snijegom pokrivenoj Jablanici. U autobusu je vladala vesela atmosfera raspjevanih glasova učenika.  Stigli smo u popodnevnim satima i smjestili se u naše sobe hotela Ada u Blagaju. Slobodno vrijeme su učenici iskoristili na sportskim terenima, neki su se opuštali uz partiju bilijara dok su neki uživali plivajući u hotelskom bazenu. Nakon ručka krenuli smo u obilazak ovog gradića. Posjetili smo čuvenu Tekiju i prekrasno vrelo Bune uz našeg vodiča koji nas je vodio kroz ove prelijepe krajeve. U večernjim satima organizovana je zabava uz muziku i ples.

Ujutro, nakon doručka, krenuli smo nazad u Sarajevo. Usput smo obišli grad Mostar pun kulturnih i povijesnih znamenitosti od kojih je najpoznatiji Stari Most na rijeci Neretvi kao i grad Konjic. Napravili smo brojne fotografije koje će nam ostati za uspomene na ovaj nezaboravni dvodnevni izlet.

Asja Ramusović i Ena Frašto, I-2