Ispratili smo profesoricu Vlastu Bogdanović u zasluženu penziju

„For there is nothing either good or bad, but thinking makes it so.“

Sanja Salihović

Danas, dok se naši učenici odmaraju na zasluženom školskom raspustu, kolektiv Treće gimnazije okupio se u amfiteatru škole da u porodičnom ozračju sumira konačan zbir radosti jednog nastavnika, a to su smisao, povjerenje i priznanje.

Naša profesorica engleskog jezika, Vlasta Bogdanović, u sali amfiteatra Treće gimnazije, koja se, kao bivši učenik Treće gimnazije, prisjetila da se na tom mjestu nekada nalazila ambulanta, oprostila s kolegama, puna razumijevanja, nastavničke blagosti i dobrote, zahvalila svima i krenula u novo poglavlje svog života – penziju.

Njeni bliski saradnici, bivši i sadašnji, nisu mogli sakriti emocije i svaki pojedinačno su, podrhtavajućim glasom, govorili o vrijednostima profesorice Vlaste kako kao profesora i člana kolektiva, tako kao i prijatelja.

Direktorica Amra Čolić, veoma emotivno, osvrnula se na dvadeset godina provedenih s profesoricom Vlastom naglasivši da će joj nedostajati. Zatim su se, jedna po jedna, obraćale kolegice koje odavno uživaju u penzionerskim danima, ali su došle s profesoricom Vlastom podijeliti radost trenutka. S puno poštovanja i istinske ljubavi, o profesorici Vlasti i nastavničkom pozivu, govorile su nekadašnja direktorica Treće gimnazije, gospođa Emina Avdagić, profesorica informatike, gospođa Gordana Roljić, profesorica njemačkog jezika, gospođa Emira Hadžimuratović i profesorica historije, gospođa Emira Hubjer.

Za kraj, članice aktiva engleskog jezika, profesorice Senada, Sanja i Edina, koje su najviše vremena dijelile s profesoricom Vlastom, zabilježile su za sve nas:

„Generacije zahvalnih učenika su iza Vas, a mi znamo da s Vama nastavljamo dalje jer rijetko se dogodi da imate kolegicu koja vam je u isto vrijeme istinski prijatelj, a Vi zaista to jeste – naša prijateljica.

Vaš odlazak u penziju nije kraj, nego početak u kojem ćete uživati i ubirati plodove svog rada.

Hvala Vam za sve ove godine i želimo Vam sve najbolje od srca.“