Ispratili smo još jednu generaciju učenika po DSD programu

Jos jedna generacija ucenika koji pohadjaju DSD program uspjesno je zavrsila svoje cetverogodisnje putovanje kroz ucenje njemackog jezika. Uspjesno polozenim krajnjim ispitom, stekli su C1 nivo u znanju njemackog, ali to nije sve sto im je DSD diploma donijela. Kroz casove, vrijedno su radili i na svom kritickom razmisljanju, pogledima na svijet, kao i razvijanju vlastitog stava po pitanju mnogih svjetskih situacija. Naucili su kako biti aktivan dio drustva, nalaziti solucije za probleme u svojoj zajednici, a i upoznali se bolje sa razmisljanjima koja vladaju u drugim zemljama. To ce im sigurno otvoriti mnoga vrata u buducnosti, jer koliko je za studiranje u inostranstvu vazna diploma za poznavanje jezika, za ucenje je neuporedivo vaznije kriticko misljenje i razvoj intelekta, koje ucenici DSD programa kroz razne sastave, tekstove i studijske posjete sigurno u sebi pronadju i razviju. Da bi se doslo do odredjenog nivoa u jeziku, vazno je mnogo se truditi i raditi, a kroz ovaj program sve to je ucinjeno mnogo laksim i zanimljivijim, te je cilj usmjeren na cjelokupan psihicki razvoj onih koji ga pohadjaju. Ucenje njemackog je izbaceno iz okvira suhoparnog ucenja i knjiga, a uneseno u svakodnevnicu, stoga zelimo pozvati sve one koji su spremni na nova znanja, iskustva i vjestine, da se pridruze DSD programu, jer je to sigurno odluka koja ce im donijeti samo dobro za njihovu buducnost, ali i srednjoskolske dane uciniti ljepsim.