ISPIT IZ NJEMAČKE JEZIČKE DIPLOME II (DSD II)

DSD II ispit se svake godine odvija pred kraj prvog polugodišta. Ove godine je pismeni dio ispita održan 28.11.2018. godine u njemačkoj čitaonici. Pismenom dijelu ispita je pristupilo 24 učenika. Organizaciju ispita je obavila prof. Sanela Omeragić uz pomoć prof. Azre Bećirović. Rezultati istog slijede na proljeće 2019. godine.

20. i 21.12. 2018. godine je održan usmeni dio ispita.

20.12. je polagalo 12 učenika pred Komisijom u sastavu: Thomas Polland-predsjedavajući, Emira Hadžimuratović-ispitivač i Azra Bećirović-član. Direktorica Senada Salihović i zamjenica Amra Čolić su prisustvovali prvog dana jednom dijelu ispita i u srdačnom razgovoru sa savjetnikom Thomasom Pollandom potvrdile svoju podršku u radu profesora Njemačkog jezika, ističući prije svega njihov angažman u projektu DSD programa.

22.12. je 11 učenika polagalo ispit pred Komisijom u sastavu: Thomas Polland-predsjedavajući, Emira Hadžimuratović-ispitivač i Mara Matković-član. Učenici su i prvog i drugog dana veoma uspješno prezentirali svoje teme i pokazali visok nivo znanja njemačkog jezika koje su stekli u troipogodišnjem radu sa svojom profesoricom Šejlom Brkić Delalić. Dodatne časove pred ispit učenici su imali sa prof. Emirom Hadžimuratović. 19 učenika je položilo C1 nivo a 2 učenika B2.

Kao nadzor u toku ova dva ispita učestvovale su profesorice Džemilamna Džananović i Azra Bećirović. Tehnički dio posla je besprijekorno obavio Edin Merzić, a profesorica Amela Muftić-Arapović i administrativna radnica Azra Smajović su svojim angažmanom također doprinijele da ispit protekne bez ikakvih problema.

Srdačne čestitke učenicima na postignutim rezultatima, s nadom da će im ova diploma u budućnosti biti od višestruke koristi.

Za Aktiv Njemačkoig jezika

Emira Hadžimuratovć, prof. Njemačkog jezika