Interkulturalna razmjena – Turska 2024

U periodu od 13.10. do 20.10.2024. godine učenici i profesori naše škole posjetili su Istanbul u okviru Interkulturalne razmjene sa studijskom posjetom bratskim školama Bahcelievler Anadolu Lisesi i Adnan Menderes Anadolu Lisesi.

Naša studijska posjeta Istanbulu bila je nezaboravno iskustvo.

Posjetili smo Aja Sofiju i ostali zadivljeni njenom arhitekturom i bogatom historijom.

Topkapi palača nam je otkrila tajne Osmanskog carstva.

Cisternu Bazilika smo istraživali, diveći se njezinim veličanstvenim stubovima i podzemnoj ljepoti.

Uživali smo i u Miniaturku, a krstarenje Bosforom pružilo nam je prekrasan pogled na grad.

Posjeta Bursi dodatno je obogatila naše iskustvo kroz njene kulturne i historijske znamenitosti.

Interkulturalna razmjena omogućila je učenicima da prošire svoja znanja i steknu nova prijateljstva.

Zahvaljujemo se domaćinima na gostoprimstvu i radujemo se nastavku saradnje!