“Imamo omladinu kojoj možemo prepustiti budućnost”

Povodom Dana maternjeg jezika Institut za jezik organizira manifestaciju Dani otvorenih vrata. Tim povodom učenici I2 i I5 s profesoricom Dženanom Nezirević prisustvovali su radionici u Institutu. Ugostila nas je mr. sc. Zenaida Karavdić, viša stručna saradnica u Institutu, održavši radionicu. Gimnazijalci su upoznati o Povelji Kulina bana, razgovarali o njenoj važnosti za Bosnu i Hercegovinu, te stekli znanja o historiji bosanskog književnog jezika. Imali su priliku prepisati Povelju sa bosančice na latinicu, te prevesti nepoznate riječi.

„Ističemo to da su svi učenici koji su došli danas druga smjena, što znači da su izdvojili svoje slobodno vrijeme za ovu posjetu i time nam zorno posvjedočili da imamo omladinu kojoj mirno možemo prepustiti budućnost u ruke. Posebna zahvalnost ide učeniku Rijadu, koji je došao čak iz Breze! Nadamo se međusobnim posjetama i u budućnosti, jer vrata Instituta su, kao što to i naziv dijela manifestacije govori – otvorena za sve koji vole jezik i brinu o njemu“, napisano je na stranici Instituta.

Radujemo se novim projektima i posjetama!