Humanitarna akcija „Jedan slatkiš, jedno dijete“

U skladu sa nadolazećim novogodišnjim praznicima, slijedi realizacija humanitarne akcije „Jedan slatkiš, jedno dijete“. Ova akcija je jedna od konceptnih aktivnosti Mreže savjeta/vijeća učenika Bosne i Hercegovine, što znači da se ona već tradicionalno realizira na državnom nivou. Spomenuta se sastoji u skupljanju slatkiša u srednjim školama u Bosni i Hercegovini, nakon čega se prave paketići koji se poklanjaju socijalno ugroženoj djeci i ustanovama čiji su štićenici djeca.

Naša škola se i ove godine odazvala humanitarnoj akciji i učenici su se uključili sa zadovoljstvom. U školu je bila postavljena kutija u koju su se mogli ubaciti slatkiši.

Akcija skupljanja slatkiša je trajala u periodu 13.12-23.12.2016. godine, nakon čega će paketići biti uručeni štićenicima Dječijeg doma „Bjelave“, Zavodu za specijalno obrazovanje i odgoj djece „Mjedenica“ i, u skladu sa brojem paketića, drugoj socijalno ugroženoj djeci. U ovom humanitarnoj akciji učestvovalo je oko trideset škola u Kantonu Sarajevo.

Pokažimo dječici da nisu sama i uljepšajmo im mjesec decembar naljepšim bojama mladosti i veselja!

15658587_1308514472545818_1564190370_o