Grüne Tipps – obilježavanje Dana planete Zemlje na nastavi njemačkog jezika

Redovan elemenat nastave njemačkog jezika su mini-projekti koje učenici sa svojom profesoricom Džananović Džemilamnom rade uz svaku temu koja se obrađuje na nastavi. Mogućnosti za realizaciju ovakvih projektnih zadataka su u nastavi stranih jezika raznovrsne, a online nastava je dodatno otvorila čitavu lepezu novih mogućnosti i načina da učenici funkcionalno primijene svoje znanje, a i kreativno se izraze na različite teme.

Prigodno uz Dan planete Zemlje učenici drugih razreda su se posvetili temi zaštite životne okoline i pod naslovom Grüne Tipps kreirali su u grupama elektronske knjige u kojima su objedinili svoje savjete za očuvanje životne okoline.

Zavirili smo u neke od elektronskih knjiga koje su učenici kreirali koristeći aplikaciju StoryJumper.

Aktiv njemačkog jezika