Gostovanje učenika IV-1 na BHRT-u

Ponosno dijelimo vijest da je 11 maturanta IV-1 odjeljenja nedavno imalo priliku da gostuje u popularnoj emisiji “IN Medias Res” na javnom servisu BHRT. Tema ovog odličnog serijala, ovaj put, bila je Religija i medicina. Učestvujući u prokativnoj publici, naši učenici su imali priliku da iznesu svoje perspektive o datoj temi, odgovarajući na voditeljska pitanja: „Šta mislite kako se dopunjavaju vjera i medicina u procesu izliječenja?“ i „Šta kaže generacija koja dolazi – kako bi po vašem mišljenju trebala izgledati budućnost odnosa religije i medicine?“

Ovo je bila prilika koja je omogućila našim učenicima da se izraze i podijele svoje stavove i iskustva sa širom javnošću, istovremeno predstavljajući našu školu na državnoj televiziji. Emisija će biti emitirana 14. 1. 2024. godine, te vas pozivamo da istu pogledate.

Hvala našim učenicima koji su učestvovali u ovoj emisiji i koji su predstavljali našu školu na najbolji način. Gostovanje na BHRT-u je priznanje za njihovu angažiranost, znanje i sposobnost da se izraze na jedinstven način.