GOSTOVANJE PREDSTAVNIKA CBBIH I UDRUŽENJA „U PLUSU“

U kontaktu s viceguvernerkom Centralne banke BiH, mr. Ernadinom Bajrović, prilikom naše pojste CBBiH s grupom maturanata u martu ove godine, dogovorena je saradnja s ovom državnom ustanovom  u edukaciji naših učenika.

Eduakcija učenika su odvijala periodu od 14.5. do 18.5. 2018. godine u 6 odjeljenja III razreda, koju su održali predstavnici Centralne banke BiH i  Udruženja za odgovorno upravljanje ličnim finansijama „U plusu“. U interaktivnim radionicama učenici su aktivno učestvovali i educirali se o upravljanju ličnim budžetom, racionalnom trošenju novca i štednji, te o finansijskim uslugama i proizvodima.  Učenici su se, takođe, upoznali s radom Centralne banke, aktivnostima koje provode, ulozi i značaju CBBiH za našu državu.

Vrlo smo zadovoljni i poćašćeni gostovanjem stručnjaka iz oblasti ekonomije i finansija koji su učenicima dali priliku za pitanja i diskusiju, a posebno ističemo korisnost sadržaja radionice za formiranje pravilnog odnosa i stava prema novcu i ličnoj imovini u potrošačkom društvu.