Glumci SARTR-a u posjeti Trećoj gimnaziji

Da „SARTR nije samo teatar već jedna ideja koja baštini tradiciju u kojoj su kultura, umjetnost i teatar važno sredstvo u borbi za ljepši i pravedniji svijet“, danas 30.11.2022. godine, potvrdili su glumci i veliki umjetnici Maja Salkić i Adnan Kreso posjetom učenicima Treće gimnazije.

Maja i Adnan su punih 60 minuta odgovarali na sva pitanja koja su učenici II razreda željeli da saznaju. Tražila se minuta više. Prijateljski raspoloženi, srdačni i zaljubljeni u svoj životni poziv povezali su se sa našim učenicima kroz umjetnost. Književnost, gluma, muzika, pozorište su teme koje su se nizale, preskakale jedna drugu, otimale riječ. Osmijeh učenika, podignuta dva prsta visoko u vis i prepuna sala budućnosti.

Pozorište je jedan od glavnih kreatora kulturnog identiteta. Stoga smo beskrajno zahvalni glumcima koji su izdvojili vrijeme da poklone dio svog znanja, umjeća i ljubavi našim gimnazijalcima.

Najnoviji članci

Kategorije