Gimnazijada 2023.

Jučer, 25.10.2023.godine obilježeno je svečano otvaranje Gimnazijade, značajnog sportskog događaja koji okuplja gimnazije iz Kantona Sarajevo svake godine. Ponosno ističemo da su učenici naše škole prvog dana Gimnazijade ostvarili izvanredne rezultate.

Ženska odbojkaška ekipa Treće gimnazije brilijantno je odigrala svoju utakmicu pobijedivši Srednju školu “Katolički školski centar Sv. Josip” rezultatom 2:0 u setovima.

Ekipa košarkaša naše škole također se pokazala kao izuzetno talentovana i borbena, pobjedivši Petu gimnaziju u prilično jednakoj i napetoj utakmici rezultatom 34:32.

Naravno, naš uspješan dan na Gimnazijadi se tu ne završava. Na polju malog nogometa, naši fudbaleri plasirali su se u narednu fazu takmičenja nakon što su savladali ekipu Prve Bošnjačke gimnazije u utakmici, u kojoj smo svjedočili mnoštvu lijepih poteza i akcija s obje strane, rezultatom 4:2.

Muška ekipa Treće gimnazije u stolnom tenisu uspjela je savladati ekipu Gimnazije Obala i ekipu Druge gimnazije te se time plasirati u finale.

Iako je ženska ekipa Treće gimnazije u stolnom tenisu doživjela poraz protiv ekipe Srednje škole “Richmond,” neizmjerno smo ponosni na njih i šaljemo im čestitke za hrabru borbu.

Nadamo se da će naši sportaši i sportašice nastaviti nizati sjajne rezultate u nastavku Gimnazijade. Zajedno im želimo puno sreće i uspjeha!

Naprijed Treća!

Tekst: Farah Hasanagić, IV3