Finalna smotra “Projekta građanin”

U subotu, 20. maja 2017. godine, održana je finalna smotra Projekt građanin u zgradi Parlamenta BiH u Sarajevu, a  učenici Treće gimnazije su predstavili  Kanton  Sarajevo.

Smotru je svečano otvorio gdin Paul Horowitz, zamjenik šefa Misije SAD-a, a domaćin Finalne smotre bio je Obrazovni centar za demokratiju i ljudska prava CIVITAS  u suradnji s Uredom za odnose s javnošću Ambasade Sjedinjenih Američkih Država.

I ove godine promovisano je preko 340 najuspješnijih učenika praktične nastave građanskog obrazovanja „Projekt građanin“ u školskoj 2016./2017. godini.

Drugi dan smotre organizirane su edukacijske radionice za učenike i nastavnike, nakon čega je uslijedilo svečano zatvaranje smotre, gdje je John Drew Giblin, ataše za kulturu i obrazovanje Američke ambasade u Sarajevu, sudionicima uručio plakete.

Trud i rad naših učenika je zapažen te ih nakon ove smotre očekuje i ljetni kamp u Brčkom od 28. juna do 02. jula 2017. godine.

Najiskrenije čestitke našim CIVITAS-ovcima!