Federalno takmičenje iz matematike

U subotu, 20.4.2024. godine, na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, održano je Federalno takmičenje za učenike srednjih škola iz nastavnog predmeta Matematika.

Našu školu predstavili su učenici: Afan Isaković, III razred, Emir Salčinović, II razred, Ajla Ćuprija i Nedžla Demirović, I razred.

Najuspješnija je bila Ajla Ćuprija, u kategoriji I razreda, u kojoj je osvojila 3.mjesto i time se plasirala na Matematičku olimpijadu Bosne i Hercegovine.

Istakli su se i Afan Isaković u kategoriji III razreda, osvojivši 8.mjesto, kao i Emir Salčinović, osvojivši 10.mjesto u kategoriji II razreda.

Čestitamo našoj Ajli i njenoj profesorici, Mirzeti Sofić-Maličević na odličnim uspjehu te im želimo puno sreće na Matematičkoj olimpijadi Bosne i Hercegovine.