Evropska noć istraživača

Evropska noć istraživača upriličena je u Sarajevu 27.9.2024. (Zemaljski i Historijski muzej) i deset drugih gradova Bosne i Hercegovine.

Evropska noć istraživača naglašava važnost nauke i obrazovanja u pokretanju napretka i poboljšanju života. Povezujući istraživače sa javnošću, događaj podstiče radoznalost i ohrabruje buduće generacije da se bave naukom. Interaktivne radionice i demonstracije ogleda omogućile su učesnicima da istraže različite naučne discipline.

Ekipa Treće gimnazije je učestvovala sa svojim timom, čiji su članovi: Ema Ćuhara, Nadija Spahić, Marea Štrbić i Tarik Tabaković, učenici II-6 odjeljenja, prirodno izborno područje.

Učenik koordinator: Berin Hadžimuratović, IV- 6 odjeljenje, prirodno izborno podrucje.

Profesorica mentorica: Edina Hodžić, prof. Hemije.