Europäischer Tag der Sprachen

Europe House u svom modernom i inspirativnom prostoru 26. septembra bila je mjesto susreta velikog broja učenika i nastavnika koji su zajedno obilježili ovogodišnji Evropski dan jezika.

Mnogobrojni organizatori okupljeni oko mreže kulturnih institucija EUNIC podijelili su s gostima uvjerenje Vijeća Evrope da je jezična raznolikost alat za postizanje većeg međukulturalnog razumijevanja i ključni elemenat u bogatoj kulturnoj baštini našeg kontinenta.

Naši učenici odjeljenja II 1, jezičko izborno područje, i učenici prvih razreda DSD programa su sa profesoricom njemačkog jezika Džemilamnom Džananović imali priliku biti dio ovog fantastičnog događaja ispunjenog interaktivnim razgovorima, brzim kursevima punim izazova te zabavnim igrama i kvizovima, a neki od naših učenika obradovani su malim i velikim nagradama i poklonima organizatora i sponzora.

Divne dojmove i iskustva sa današnjeg događaja učenici će povezati sa još jednim aktuelnim projektom u našoj školi, a to je rad na medijskoj edukaciji kroz program Medijske akademije za učenike DSD programa, te će današnju posjetu dokumentovati u formi novinskih i internet članaka, podcasta, videa i foto kolaža.

Zahvaljujemo se organizatorima na pozivu i veselimo se novim događajima i iskustvima za naše učenike.

Aktiv njemačkog jezika