ETOS certifikacija

U ponedjeljak, 19. 06. 2023. godine, u JU Treća gimnazija Sarajevo, održan je sastanak sa prof. dr. Zilkom Spahić Šiljak, direktoricom Amrom Čolić i prof. Đuldinom Kurtović, a povod sastanka je uspješna dugogodišnja saradnja JU Treće gimnazije i TPO Fondacije, čime je naša gimnazija stekla uslove za ETOS certifikaciju. Pored razgovora o prethodnim aktivnostima, na sastanku se razgovaralo i o aktivnostima planiranim za naredni period. Zadovoljstvo je sarađivati sa osobama kao što je profesorica Zilka Spahić Šiljak. Svečana dodjela certifikata će se održati u septembru 2023. godine. Kontinuirani rad i aktivizam profesora i učenika na mnogobrojnim projektima u organizaciji TPO Fonadacije pružaju priliku i motivaciju budućim generacijama da se uključe i budu dio njegovanja vrijednosti dostojnih svakog ljudskog bića. Zahvaljujemo se prof. Sedžidi Hadžić na dugogodišnjoj i uspješnoj saradnji sa TPO Fondacijom,  pedagogici Hasiji Dedović, prof. Enisi Klačar i prof. Đuldini Kurtović na sprovođenju projektnih aktivnosti, našim vrijednim učenicima na uključenosti i želji da budu dio pozitivnih promjena. Divno je kada postoji podrška i uprave škole, kako od prethodne direktorice Senade Salihović, tako i od sadašnje direktorice Amre Čolić, koja uvijek pruža punu podršku razvoju i društveno korisnom aktivizmu.