Ekipa Prve pomoći osvojila treće mjesto na Kantonalnom takmičenju

Takmičarska ekipa Treće gimnazije na Kantonalnom takmičenju iz pružanja prve pomoći, održanom u Srednjoškolskom centru Vogošća, u subotu, 27.04.2024. godine, zauzela je treće mjesto u konkurenciji ekipa srednjih škola.

Naša škola nastavlja tradiciju osvajanja nagradnih mjesta u takmičenjima, na različitim nivoima organiziranja, iz pružanja prve pomoći.

Škola je od organizatora Crvenog križa/krsta Kantona Sarajevo dobila Zahvalnicu za učešće u takmičenju.

Članovi ekipe su tokom priprema za takmičenje, u okviru sekcije Prve pomoći, osposobljeni da na adekvatan način i pravovremeno unesrećenoj osobi pruže prvu pomoć. Te u budućnosti i za samu našu školu predstavljaju podmladak koji će educirati nove generacije.

Sead Redžić, prof.