EEB projekat

EEB projekat, koji je skraćenica za Ekologija, Energija i Budućnost, je projekat tri partnerske škole, čiji je cilj osvještavanje učenika i budućih generacija o održivom razvoju i zelenoj ekonomiji. Škole koje su učestvovale u ovom projektu su Treća gimnazija, Elektrotehnička škola za energetiku i Srednja škola za okoliš i drvni dizajn. Realizaciju ovog projekta su izvršili profesori i učenici pomenutih škola, održavajući radionice i predavanja učenicima kroz zabavan i interaktivan način. Učenici koji su učestvovali u ovom projektu su učenici trećih razreda Naida Šuta, Sevleta Halilović, Maida Mujkić, Faruk Sijerčić i Muamer Terzo, te učenici prvih razreda Iman Bostandžić, Tvrtko Dželilović i Aldemar Alikavazović, uz profesoricu Almu Gibović koja je nadzirala našu grupu te pratila i učestvovala u sve tri realizacije radionica.