Edukacija učenika o konzumerizmu „Živimo po mjeri“

U periodu od 14. 5. do 22. 5. 2024. godine u našoj školi realizirane se radionice za učenike III razreda u okviru Vannastavnog programa Poduzetništvo i finansijska pismenost u organizaciji Instituta za razvoj preduniverzitetskog obrazovanja KS. Program se realiziralizirao kroz dvosatne radionice u 5 odjeljenja III razreda s ciljem upoznavanja učenika s konzumerizmom, utjecajem konzumerizma na društvo, ekonomiju i okoliš.

Radionice je vodila prof. Selma Jusić – spoljna saradnica Instituta na temu „Živimo po mjeri“. Naši učenici su aktivno sudjelovali u individualnom i grupnom radu, te naučili da je važno živjeti u skladu s mogućnostima, pravilno trošiti resurse koje imamo, štedjeti, dobro upravljati vlastitim finansijama i podržavati razumnu potrošnju među svojim vršanjacima. Podršku organizaciji i realizaciji radionica za naše učenike dala je Hasija Dedović, školski pedagog.