DSD ispit

Njemačka jezička diploma (DSD, Deutsches Sprachdiplom) ispit je znanja njemačkog jezika Konferencije ministara kulture Savezne Republike Njemačke (KMK – Kultusministerkonferenz) za učenike u inostranstvu.

U našoj školi je 30.11.2016. godine održan pismeni dio DSD-ispita u njemačkoj čitaonici za maturante koji su se uz vodstvo profesorice njemačkog jezika, Sanele Omeragić, tokom četiri godine spremali za ovaj ispit.

Pismenom kao i usmenom dijelu ispita koji je održan 05. i 06.12.2016. godine također u njemačkoj čitaonici,  pristupilo je 17 učenika.

Komisija u sastavu: predsjedavajući Thomas Polland, stručni savjetnik njemačke Centrale za školstvo u inostranstvu zadužen za Bosnu i Hercegovinu, ispitivač profesorica njemačkog jezika u programu DSD-a Sanela Omeragić, i članovi profesorice njemačkog jezika u programu DSD-a Džemilamna Džananović i Emira Hadžimuratović, imala je priliku da uživa u izuzetnim odgovorima kandidata.

Prvog dana usmenog ispita polagalo je 9, a drugog dana 8 učenika.

Ponosni na naše učenike od srca čestitamo na položenom usmenom ispitu.

20161206_081826 20161206_075251