DSD II ispiti učenika završnih razreda

DSD ispiti su međunarodni ispiti za sticanje Njemačke jezičke diplome nivoa DSD I (A2/B1) i DSD II (B2/C1) i već niz godina se u našoj školi nudi intenzivna nastava njemačkog jezika u ovom programu i naši učenici tradicionalno u velikom broju pristupaju DSD ispitima i sa uspjehom polažu iste.

I ove godine je 27.11.2019.g. realiziran pismeni DSD II ispit, doku su usmeni ispiti realizirani 04. i 05.12.2019.g. pred ispitnom komisijom koju su činili gosp. Thomas Polland ispred ZfA u svojstvu predsjednika ispitne komisije, te naše profesorice njemačkog jezika Džemilamna Džananović i Sanela Omeragić u svojstvu ispitivača i člana komisije. Uživali smo kao ispitna komisija u raznovrsnim temama koje su za svoje izlaganje odabrali naši učenici, a koje su pružale priliku da komisija osim postignutog jezičkog nivoa procijeni i sposobnost naših učenika za kritičko promišljanje i argumenovani osvrt na odabrane teme.

Čestitamo našim učenicama i učenicima na uspješno položenim usmenim ispitima i nadamo se da će nas rezultati pismenih ispita koji se očekuju u mjesecu martu, obradovati u istoj mjeri.

Zahvaljujemo se našim profesorima Ameli Zukić-Huseinović i Nedimu Livnjak, te volonterki fondacije Kulturweit Jasmin Dehn na podršci pri realizaciji pismenog i usmenih ispita.

Aktiv profesora njemačkog jezika