DSD DIPLOMA – MATURANTI

U ponedjeljak, 13.5.2019. u amfiteatru Treće gimnazije upriličena je ceremonija dodjele DSD diploma maturantima. Dočekali smo dan iščekivan još od predaje papira za upis u srednju školu. Svečanost je započela obraćanjem profesorice njemačkog jezika Hadžimuratović Emire i direktorice Salihović Senade, koje su pripremile i poslastice za sve nas. Vrijedni četverogodišnji rad krunisan je izvanrednim rezultatima. Devetnaest učenika položilo je C1 nivo, a dva učenika B2.  Prema sumiranim postignućima, ishod testiranja nikada nije bio bolji. Prolaznost sva tri dijela pismenog ispita je 100% , što je najbolji pokazatelj stečenih jezičkih vještina i zrelosti. Ovom prilikom se zahvaljujemo Aktivu njemačkog jezika na odličnom podučavanju i doprinosu u organizaciji ispita. Posebne zahvale dugujemo našoj najdražoj profesorici i razrednici Brkić-Delalić Šejli koja je umnogome doprinijela ovakvom uspjehu. Inovativnim metodama predavanja i organiziranjem raznih projekata pomogla nam je dosegnuti visoki nivo znanja, ali i ljudskosti. Novembarska ispitna euforija zbližila nas je sa izvrsnom profesoricom Hadžimuratović Emirom, koja je omogućila uvođenje DSD programa u Treću gimnaziju. Profesorica je izdvojila mnoge sate u cilju razjašnjavanja svih nedoumica i organizirala nam dodatne časove pripreme. I kada odemo iz Treće, njemački jezik možemo i zaboraviti, ali profesorice Emira i Šejla ostat će nam u sjećanju kao nesebično dobri ljudi i prijatelji. Nadamo se da će i naredne generacije prepoznati značaj DSD diploma koje mogu dobiti u okviru redovne nastave. Veliko hvala profesoricama, Upravi škole i našoj Trećoj! Čestitke svim učenicima!

Abela Rastoder IV2