Državno prvenstvo iz poduzetništva

Državno prvenstvo iz poduzetništva pod nazivom “11. Star Business Challenge” održano je 16.2.2024. Našu školu su predstavljali učenici: Ilma Pleh ll-2, Vedad Šabović lll-2, Ena Karić lll-2 i Arna Mekić IV-2.

Ilma Pleh je sa svojom ekipom osvojila 1. mjesto, dok je Arna Mekić osvojila 2. mjesto, te Vedad Šabović 5. mjesto u Kantonu Sarajevo.

Nakon državnog prvenstva uslijedilo je regionalno prvenstvo pod nazivom “Poslovni Izazov Zapadnog Balkana” gdje je naša učenica Ilma Pleh osvojila 3. mjesto, te Vedad Šabović 5. mjesto.

Također, moramo istaknuti da je nakon 8 mjeseci rada uslijedilo takmičenje na nivou Kantona Sarajeva “Akademija za mlade poduzetnike” gdje se naša ekipa posebno istakla sa jedinstvenom i posve inovativnom idejom aplikacije za pomoć djeci sa poteškoćama u razvoju pod nazivom ProgresIQ. Zahvaljujemo se profesoricama Mirhi Fejzić i Almi Solaković što su nas vodile kroz ovaj višemjesečni program i što su bile stalna podrška.