Državno prvenstvo BiH u streljaštu

U nedjelju 31.10.2021. održalo se Državno prvenstvo BiH u streljaštu za juniore i juniorke. Na takmičenju je učestvovalo 11 klubova iz cijele BiH, ukupno 61 strijelac na vazdušnoj pušci i pištolju.

Naša učenica Naida Vrana (III-6) je u kvalifikacijama za finale, u disciplini vazdušni pištolj juniorke, postigla rezultat od 467 krugova, te se plasirala u finale u kojem je sa postignutim rezultatom od 163.4 kruga osvojila treće mjesto. Naida se streljaštvom počela baviti u decembru 2020. godine kada je došla u školu streljaštva kluba „SSK Željezničar“, te pucala vazdušnom puškom.

Na završnom takmičenju škole streljaštva je osvojila prvo mjesto. U februaru 2021. godine se učlanila u klub i nastavila trenirati vazdušnom puškom, a od jula 2021. godine puca vazušnim pištoljem u klubu „SSK Željezničar“. „Odlučila sam preći na pištolj jer smatram da je ta disciplina kod nas u uzlaznoj putanji. Interesantno mi je što nema puno ženskih strijelaca na pištolju u našem klubu, pa ni u državi, te sam odlučila početi trenirati sa pištoljem. Također, smatram da je pištolj malo dinamičnija disciplina od puške, a za nju je i lakše nabaviti opremu koja se sastoji od samog pištolja i cipela.“, rekla je Vrana.

Naida je za samo 4 mjeseca ostvarila nevjerovatan rezultat svojim radom, te postala treći strijelac u državi u disciplini vazdušni pistolj juniorke. Čestitamo Naidi i želimo joj puno sreće i uspjeha u nastavku.