Druženje učenika DSD programa i razgovor na temu “Studij u Njemačkoj” sa bivšom učenicom Treće gimnazije

DSD odjeljenje I6 započelo je drugo polugodište ugodnim druženjem i konstruktivnim razgovorom sa našom bivšom učenicom DSD programa, a sadašnjim DAAD-stipendistom, Hanom Džindo.

Hani je kao uspješnoj učenici DSD-programa naše škole, a zahvaljujući i njenom izuzetnom općem uspjehu, mnogobrojnim vannastavnim aktivnostima i odličnom znanju njemačkoj jezika prošle godine dodijeljena prestižna DAAD stipendija za cjelokupni studij u Njemačkoj. Hana, koja je i veoma brzo izabrana za predstavnicu studenata na Univerzitetu Karlsruhe, gdje sada boravi i priprema se za studij elektrotehnike, se time svrstala u sada već duži niz naših uspješnih učenika DSD-programa koji su također bili nagrađeni istom stipendijom i koji sada već idu prema svojoj doktorskoj tituli, uspješno se nalaze pred završetkom medicinskog studija ili su uspješni mentori novim stipendistima.

Hana je rado prihvatila poziv svoje bivše profesorice njemačkog jezika i razrednice, Džananović Džemilamne i svoja iskustva podijelila sa novom generacijom DSD učenika naše škole, za koje je ovo bila prilika da iz prve ruke dobiju informacije o studiranju u Njemačkoj, preduslovima za dobivanje stipendija, a prije svega korisne savjete kako već u prvom razredu mogu ispravno da se usmjeravaju ka razvijanju potrebnih znanja i vještina.

Zahvaljujemo Hani da je odvojila svoje slobodno vrijeme i na samo njoj svojstven način dala kvalitetne informacije i uputstva te ohrabrila naše učenike u njihovim nastojanjima da rade na sebi i ulažu u sebe. Posebno drago nam je bilo da se Hana ovom prilikom zahvalila i svojoj školi i svojim profesorima na svemu što je ova škola utkala u nju i njen kvalitet.

Studij2 Studij3