Društveno odgovorni lideri u Savjetodavnom odboru Treće gimnazije

„Ovo je tek prvi korak u maratonu“, kazao je Željko Šain, predsjedavajući Savjetodavnog odbora Treće gimnazije. Prvi, ali zaista veliki korak prema poboljšanju kvaliteta nastavnog procesa u Trećoj gimnaziji ozvaničen je u petak, 18. 12. 2020. na konstituirajućoj sjednici Savjetodavnog odbora. Odbor je osnovan na inicijativu direktorice Gimnazije Senade Salihović. Uz predsjedavajućeg prof. dr. Šaina, članovi Odbora su i: mr. Amer Bukvić, predsjednik Uprave Bosna Bank Internationala, prof. dr. Dušanka Bošković, prorektor za kvalitet Univerziteta u Sarajevu i bivša učenica naše škole, Ismeta Čardaković, stručnjakinja za reviziju i bivša učenica naše škole, Jasmin Bešić, direktor Instituta za razvoj mladih KULT, mr. Kerim Hadžić, direktor razvoja Derubis Yachtsa i bivši učenik Treće, i Senada Salihović, direktorica.

Treća gimnazija ovom inicijativom nastoji unaprijediti svoj status u obrazovnoj i društvenoj zajednici. Savjetodavni odbor će se zalagati za realizaciju različitih inicijativa, programa i planova, a svi članovi Odbora nadaju se, kako je rečeno na sjednici, da će svojim iskustvom i znanjem pomoći u razvoju novih lidera u bilo kojoj sferi društva. S tim u vezi, na inicijativu gospodina Bukvića, Treća gimnazija će formirati centar za liderstvo i izvrsnost na čijem će čelu biti direktorica Salihović. Tako će, prema riječima Amera Bukvića, biti moguće prepoznati i pratiti kroz odrastanje učenike koji imaju potencijal i talenat da postani značajni članovi u budućnosti. Ovaj Odbor insistirat će na utvrđenom sistemu vrijednosti i predstavljati sve ono za što je Treća gimnazija sinonim u našoj zajednici. A to su: znanje, vjera u progres i čovječnost.

Ovom prilikom kolektiv Treće gimnazije zahvaljuje svim članovima Odbora, a članstvo u njemu smatra se počasnim angažmanom. Ponosni smo i počašćeni sudjelovanjem eminentnih lidera u unapređenju kvalitete nastavnog procesa u našoj školi.