Naša škola je dobila novu internet stranicu! Ako naiđete na greške kontaktirajte nas na faris.selimovic@treca-gimnazija.edu.ba.

Dramom da ti kažem

„Dramom da ti kažem“ je projekat u kojem su učestvovali učenici prvih razreda kojima Bosanski jezik i književnost predaju prof. Senada Turajlić i Amila Huseinbašić. Naime, poslije upoznavanja sa odlikama dramskog teksta na primjeru Sofoklove Antigone i Plautove Aulularije, učenici, u slučajno odabranim grupama od po pet članova, pišu vlastitu dramu, u kojoj svi imatju uloge. Otkucan tekst drame i kreativno osmišljenu afišu predaju profesoricama za šta dobiju jednu ocjenu, a drugu dobiju za izvedbu drame u amfiteatru. Najbolje drame iz svih odjeljenja su bile predstavljene široj publici 21. maja, pod nazivom „Dramom da ti kažem“.

Najnoviji članci

Kategorije