Draga profesorice, uvijek si nam dobrodošla!

Iznimno važan događaj bio je povod okupljanju brojnih kolegica i kolega u amfiteatru. Naša draga profesorica Amila Huseinbašić završila je jedno poglavlje u životu, a uplovila je u mirniju luku. Poznajući je, pa ne baš mirnu. Direktorica Amra Čolić podsjetila je na početke višegodišnjeg druženja i rada s profesoricom Amilom. „Svi smo mogli učiti i naučiti od naše profesorice. Radovali smo se projektu ‘Dramom da ti kažem’. S nestrpljenjem smo ga očekivali i uživali u dramama koje je pripremala s učenicima. Vrata Treće gimnazije našoj Amili su uvijek otvorena, s radošću te očekujemo.“Senada Salihović, bivša direktorica Treće gimnazije, govorila je o entuzijazmu profesorice Husinbašić, koja je radni vijek posvetila poticanju kreativnosti kod učenika i čiji je gotovo svaki čas, ustvari, bio ugledno-ogledni.Prisutnima se obratila profesorica Amila rekavši da je Treća bila njen drugi dom. Zahvalila je na druženju, saradnji i lijepim trenucima provedenim u Trećoj. „Da ponovo trebam birati poziv, opet bih izabrala ovaj.“U ime svih nas, draga Amila, želimo ti da te prati dobro zdravlje na dugom putu ostvarenja onog za što nisi imala vremena. Znamo da imaš i snage i duha. Znamo da si vrelo inspiracije i da ćeš ponuditi vodu onima koji su žedni. Znamo da zdenac tvoje kreativnosti, žeđ za novim neće presahnuti.Razmišljajući o citatima koji bi najprikladnije opisali profesoricu Huseinbašić, izdvojili smo onaj psihologa Vilijama Glasera: „Najbolji učitelji ujedno su i najzahtjevniji učitelji: oni od učenika zahtijevaju razmišljanje.” Da, brojni učenici zahvalni su na motiviranju promišljanja. Zahvalni smo i mi, kolegice i kolege. Hvala na svakom osmijehu, ideji, savjetu!Želimo ti vedre, zanimljive, ugodne horizonte…

Najnoviji članci

Kategorije