Donacija knjiga za biblioteku Treće gimnazije

Dana 6.2.2024. godine, u prostorijama školske biblioteke Treće gimnazije, ugostili smo drage predstavnike Mikrokreditnog društva EKI.

Mikrokreditno društvo EKI, uporedo sa osnovnom djelatnošću, usmjerava značajan dio svojih aktivnosti ka društveno odgovornim projektima koji se tiču unapređenja djelatnosti u oblastima kulture, sporta i obrazovanja.

Donacija Mikrokreditnog društva EKI, koja je realizirana na inicijativu gospodina Nermina Ćate, roditelja našeg učenika, obogatila je našu školsku biblioteku za 38 novih naslova. Među poklonjenim primjercima, u vrijednosti od 949,70KM, izdvajaju se prijevodi značajnih djela svjetske književnosti među kojima su veliki pisci današnjice: Elif Shafak, Khaled Hosseini, Elena Ferrante, Orhan Pamuk i dr.

Vrijedna donacija Mikrokreditnog društva EKI umnogome će unaprijediti rad školske biblioteke, stoga im se, u ime učenika i kolektiva naše škole, srdačno zahvaljujemo.

Najnoviji članci

Kategorije