Dodjeljena nagrada najizuzetnijoj učenici Treće gimnazije

Ministrastvo za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo je od ove školske godine uvelo i nagrađivanje uspješnih i izuzetnih učenika i učenica svih škola u Kantonu Sarajevo. To su učenici koji su svojim zalaganjem, radom i  aktivnostima ostvarili značajne rezultate na takmičenjima, pokazali motivaciju za volontrizam i aktivizam mladih, te su dali svoj doprinos promociji i ugledu škole.

Učenica koja je odlukom većine glasova Nastavničkog vijeća proglašena najizuzetnijom učenicom Treće gimnazije je maturantica IV-4 razreda, EMINA SULJKIĆ. Ona je učenica koja tokom svog ukupnog školovanja postiže isključivo odličan uspjeh, a osim toga aktivno je uključena u rad školskih sekcija, projekata, humanirarnog rada, rada Vijeća učenika, a nedavno je postala i dopredsjednica Mreže Vijeća učenika srednjih škola Kantona Sarajevo.

Emina Suljkić je u pratnji pedagogice škole prisustvovala dodjeli nagrada održanoj u Collegium Artisticum 09.12.2016. godine kada je primila nagradu – poklon paket, koji je uručivao Ministar svakom učeniku osnovnih i srednjih škola Kantona Sarajevo.