Doček prvačića

Oglasilo se prvo zvono i ovog septembra. Predstoji nam još jedna školska godina ispunjena obavezama, lijepim druženjem i nadamo se uspjehom.Treća gimnazija je dobila još jednu generaciju novih, mladih nada. Nadamo se da će s ponosom nositi titulu učenika Treće gimnazije i da će je uvijek predstavljati kako joj i dolikuje, kako su to radili i njihovi prethodnici. Također smo ubijeđeni da će ova škola opravdati sva njihova očekivanja i da će iz njenih školskih klupa sa sobom odnijeti kvalitetno znanje i iskustvo. Na svečanom prijemu smo imali priliku čuti lijepe riječi dobrodošlice od strane direktorice, prof. Amre Čolić, kao i predsjednika Vijeća učenika, Čaklovica Farisa. Prijem je, kao što je i počeo, nastavio u veselom tonu uz hor Treće gimnazije pod vodstvom prof. Kamenica Aide uz numeru “Sarajevo ljubavi moja”, a završio pojedinačnim prozivanjem učenika, nakon čega je svaki razred sa svojim razrednim starješinom upoznat sa objektom škole, kao i pravilima koja tu važe.

Dragi prvaci, želimo vam sretan početak nove školske godine!