DOBROVOLJNO DARIVANJE KRVI

Na poziv Zavoda za transfuzijsku medicinu FBiH da učestvujemo u Programu obezbjeđivanja krvi za povrijeđene i oboljele osobe, kao i prethodnih godina, naši punoljetni maturanti su se odazvali u velikom broju.

Organizirano darivanje krvi je podstaknuto humanim pobudama i međusobnom pomaganju, što su prepoznali naši najstariji učenici 6 odjeljenja IV razreda. Oni su uzeli učešće u ovoj humanoj akciji, te su dana 26. 10. 2021. god. dobrovoljno darivali krv i time dali svoj doprinos stvaranju potrebnih zaliha krvi za populaciju FBiH. Naši učenici su tako postali dio mreže Dobrovoljnih davaoca krvi, što doprinosi razvoju davalaštva i donorske mreže u našoj zemlji. Animaciju učenika i organiziranje ove akcije u Trećoj gimnaziji provela je zajedno s učenicima pedagog, Hasija Dedović.