Djeca kazu

Zahvaljujući svom angažmanu u Udruženju “Naša djeca” Sarajevo, učenica trećeg razreda, društvenog izbornog područja Omerović Adna, ostvarila je učešće na regionalnoj konferenciji pod nazivom “D(j)eca kažu” kao jedan od panelista.Prije same realizacije ovog događaja Adna je prošla kroz niz radionica i obuka na temu  društvene kohezije, zajedno sa vršnjacima iz nekoliko gradova Bosne i Hercegovine i Srbije.

Ova konferencija imala je za cilj promovisanje važnosti međusobnog dijaloga, jačanja kapaciteta mladih, unapređenja obrazovnih programa u cilju društvene kohezije, promovisanje kulturne različitosti i interkulturalnog razumijevanja te zaštiti životne sredine.
Sama konferencija dio je regionalnog programa”Dijalog za budućnost” kroz koji se potencira jačanje regionalne solidarnosti, a koji implementiraju UNDP, UNICEF i UNESCO zajedno sa partnerskim organizacijama.

Cijeli snimak konferencije moguće je pogledati na sljedećem linku.