“Deutschland – Was is das?”

Dana 6.12.2013. godine času Njemačkog jezika I4 razreda Treće gimnazije prisustovao je otac učenice Laure-Severine, Cay-Dietrich Köhn.

Gospodin Köhn je održao predavanje na njemačkom jeziku o njegovoj rodnoj zemlji Njemačkoj. Naime, riječ je o prezentaciji pod imenom “Deutschland – Was isdas?”. Učenici su imali priliku da se upoznaju malo bolje sa Saveznom Republikom Njemačkom (Bundesrepublik Deutschland), te da saznaju nešto više o njemačkoj historiji, stanovnišvu, reljefu, pokrajinama, običajima, religiji i nošnjama. Također, učenici su se upoznali sa važnim datumima i praznicima za ovu zemlju kao što su Neujahr (Nova godina), Weihnachten (Božić), itd.

Učenici su kroz kvizove pokazali svoje sadašnje znanje o Njemačkoj koje je bilo poprilično zadovoljavajuće. Kroz zabavan način su naučili nešto novo o ovoj predivnoj zemlji. Prezentaciji je prisustovala i razrednica, profesorica njemačkog jezika, Sanela Omeragić. Nadamo se da će gospodin Köhn ponovno posjetiti Sarajevo te počastiti Treću gimnaziju svojim dolaskom. Ovim putem mu se još jednom zahvaljujemo na izdvojenom vremenu.