Delegacija iz Turske u posjeti Trećoj gimnaziji

U srijedu, 27.12.2023.godine, pripala nam je čast da u našoj školi ugostimo uvažene goste iz Turske. Delegaciju Turske, koju je predvodio gospodin Faruk Berat Akçeşme, ataše za obrazovanje turske ambasade u Bosni i Hercegovini, sačinjavali su i Medet Ekşi, zamjenik direktora Direkcije za obrazovanje pokrajine Istanbul Ministarstva nacionalnog obrazovanja Republike Turske, Mehmet Akif Yaman, koordinator Instituta Yunus Emre u Bosni i Hercegovini te direktori Direkcija za obrazovanje i direktori prestižnih škola nekoliko okruga pokrajine Istanbul. Direktorica Treće gimnazije Amra Čolić, zahvalila je prisutnim na dolasku i upoznala ih sa dosadašnjom saradnjom s bratskim školama u Istanbulu te predložila zajedničke projekte u budućnosti. Gostima su se predstavili i naši učenici koji pohađaju turski jezik te ih počastili prigodnim pjesmama na turskom jeziku čime su izazvali posebno oduševljenje prisutnih.