Debatno takmičenje: „Svjetska sedmica novca“

Prva debata: pobjeda

U okviru Svjetske sedmice novca, učenici JU Treća gimnazija: Arna Mekić, Riad Štaljo i Faris Čaklovica učestvovali su na debatnom takmičenju u organizaciji Centralne banke Bosne i Hercegovine i Agencije za osiguranje depozita BiH, 18.03. 2024.godine.

Na debatnom takmičenju učestvuje osam škola iz Bosne i Hercegovine. Naši učenici takmičili su se protiv učenika iz Prve bošnjačke gimnazije Sarajevo. Nakon izuzetno zanimljive i fer debate, naši učenici su pobijedili, te se pobjedom plasirali u polufinale.

Čestitke našim krasnim i pametnim debatantima i puno sreće dalje na takmičenju. Debatante su pratili i podržali učenici JU Treća gimnazija i mentorica Đuldina Kurtović, prof.

Zahvaljujemo se svima na podršci. Zaista je poseban osjećaj i ponos vidjeti spremne, pametne i talentovane mlade ljude kako argumentirano i stručno brane svoj stav.