Debatno takmičenje “Natječite se u dobru”

Učenici Arna Mekić, Riad Štaljo i Faris Čaklovica, sa svojom mentoricom Đuldinom Kurtović, učestvovali su na debatnom takmičenju “Natječite se u dobru”, koje je organizirala Prva bošnjačka gimnazija. U pozitivnom ambijentu i takmičarskom duhu, učenici su imali priliku da učestvuju u debatama u vezi aktuelnih tema u svijetu i Bosni i Hercegovini.

Naši učenici su osvojili 3. mjesto, a ovo im je prvi put da učestvuju na debati u Karl Popper formatu. “Zadovoljstvo je bilo gledati naše učenike kako sa svojim specifičnim stilom i odličnim znanjem brane svoju poziciju. Pokazali su korektnost u suočavanju sa suparničkim timovima. Zahvaljujemo se organizatoru na pozivu i radujemo se sličnim susretima u budućnosti” rekla je profesorica Đuldina Kurtović.