Davor Bokan se plasirao na međunarodno takmičenje iz fizike Romanian Master of Physics

Iako smo na samom početku nove školske godine, Treća gimnazija već ima razloga da ponovo bude ponosna na svoje učenike koji su odmah počeli nizati nove uspjehe.

Naime, naš učenik Davor Bokan iz IV-5 razreda je na izbornom takmičenju za člana ekipe najboljih mladih fizičara Bosne i Hercegovine, održanom 12. i 14. septembra 2017. godine na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu, zauzeo prvo mjesto. Ovom važnom pobjedom, on će biti jedan od predstavnika Bosne i Hercegovine na uglednom međunarodnom takmičenju iz fizike Romanian Master of Physics krajem oktobra ove godine.

Davoru, kao i njegovoj profesorici Erni Mujić ovim putem čestitamo na postignutom uspjehu, te se nadamo da će naš briljantni učenik zabilježiti zapažene rezultate u budućnosti i učiniti kako našu državu, tako i Treću gimnaziju, veoma ponosnom.