DANI SPORTA U TREĆOJ GIMNAZIJI

Dani sporta su nastali kao projekat u okviru društveno korisnog učenja, inicijative Ministarstva za obrazovanje, nauku i mlade Kantona Sarajevo. Istraživanje koje smo mi, učenici I4 razreda, proveli u školi, pokazalo nam je da bi se više od 50% učenika prijavilo na takmičenje ovakvog tipa, kada bi ono postojalo. To nam je samo dalo još jedan razlog za dalju realizaciju projekta. Uz pomoć naše koordinatorice, profesorice Suade Krezić, već u oktobru 2018. godine smo počeli sa detaljnim pripremama kako bismo Dane sporta organizirali što bolje. Veliku pomoć i podršku nam je pružila naša direktorica, Senada Salihović i Općina Novo Sarajevo, na čelu sa gospodinom Farukom Pršešom, pomoćnikom Općinskog načelnika. Takmičenje se održalo u sklopu dana Općine, koji se obilježava 16. maja., u sali i na sportskom igralištu Treće gimnazije. Igrala su se dva sporta, odbojka i basket, oba u muškoj i ženskoj konkurenciji. Na takmičenje se prijavilo 103 učenika iz sve četiri generacije. U petak, 10.5. održao se prvi krug takmičenja, dok su se u subotu, 11.5. odigrale polufinalne i finalne utakmice u oba sporta. Također se priredilo i zatvaranje Dana sporta, na kojem su dodijeljene nagrade za osvojena prva mjesta i za najbolje pojedince iz pobjedničkih ekipa. Kada smo organizovali dane sporta imali smo samo dva cilja, prirediti našim učenicima prelijepo druženje kroz sport i pokazati da i mi, sa svojih nepunih 16 godina, možemo planirati i raditi na velikim projektima kao što je bio ovaj.

Lamija Imamović I4
Foto: Nađa Osmanagić II1, Tajra Osmanagić III5